SUPER LEAGUE-Νίκες για ΑΕΚ,Πανιώνιο,στραβοπατήματα για ΠΑΟ,ΠΑΟΚ

Δευτέρα 21 Αυγούστου 2017

Η ΑΕΚ νίκησε τον Παναιτωλικό στην πρεμιέρα της Super League. Με σκόρερ τους Αλμέιδα (14΄-πέναλτι) και Γιόχανσον (74΄) η Ενωση
επικράτησε 2-0 στο κεκλεισμένων των θυρών ΟΑΚΑ, με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Αλμέιδα (28΄) και του Μάρκος Πάουλο (48΄).

Ο Παναθηναϊκός έμεινε στο 1-1 με τον Πλατανιά
στα Περιβόλια, σε ένα ματς που λύγισε από τις απουσίες του αλλά και την κούραση.
Ο Τσάβες που μπήκε σαν αλλαγή, σκόραρε με άψογο τελείωμα στο ντεμπούτο του (72′) και έδειξε με το καλημέρα πως πρόκειται για killer ωστόσο ο Κοροβέσης δεν του επέτρεψε να χαρεί καθώς απάντησε έξι λεπτά αργότερα!

Με το… δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα της Super League ο Πανιώνιος
. Χάρις στο γκολ του Ντουρμισάι στο 53΄ οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν 1-0 εκτός έδρας της Κέρκυρας, η οποία δεν έδειξε πολλά πράγματα.

Το κακό πρώτο 45λεπτο στην Κέρκυρα «σημαδεύτηκε» από τα δύο χαμένα πέναλτι προς το τέλος του ημιχρόνου, ένα για κάθε ομάδα.
Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Ντουρμισάι στο 53΄ με κεφαλιά, μετά το κόρνερ του Χατζισαφί (1-0). Στο υπόλοιπο της αναμέτρησης η Κέρκυρα προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά σχετικά εύκολα οι «κυανέρυθροι» πήραν το πρώτο τους «διπλό» στο πρωτάθλημα.

Ισόπαλος 0-0 έληξε ο αγώνας ανάμεσα στο Λεβαδειακό και τον ΠΑΟΚ στη Λιβαδειά, για την πρεμιέρα της Σούπερ Λίγκα. Η αναμέτρηση είχε λίγες φάσεις για γκολ και τους προπονητές των ομάδων εκτός πάγκων, από το ημίωρο, λόγω αποβολής.

Παιχνίδι κέντρου το ματς, από το ξεκίνημα, με αμφότερες τις ομάδες να έχουν ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.
Πιο δραστήριες οι ομάδες στο ξεκίνημα του β΄ μέρους, αλλά στη συνέχεια το παιχνίδι κύλησε χωρίς ενδιαφέρον.   πηγή