Η Βασίλισσα Ρεάλ για 3η φορά σε 4 χρόνια με τον CR7 να την οδηγεί στην κορυφή του κόσμου!

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017

Η Βασίλισσα Ρεάλ για 3η φορά σε 4 χρόνια με τον CR7 να την οδηγεί στην κορυφή του κόσμου κέρδισε την Γκρέμιο 1-0 με απευθείας φάουλ του Πορτογάλου.

Για 2η συνεχόμενη χρονιά η Ρεάλ στην κορυφή του κόσμου. Η «βασίλισσα» κέρδισε την Γκρέμιο με 1-0 και σήκωσε το Παγκόσμιο Κύπελλο συλλόγων για 3η φορά σε 4 χρόνια.

Κακό ματς στα πρώτα λεπτά με το πρώτο καλό σουτ να έρχεται στο 24’ από τον Μόντριτς και με την μπάλα να φεύγει μόλις έξω, ενώ στο 29’ το φάουλ του Εντίλσον πέρασε μόλις έξω. Στο 38ο λεπτό, το σουτ του Ρονάλντο πέρασε μόλις άουτ, ενώ στο 39’ το φάουλ του Πορτογάλου βρήκε λίγο το δοκάρι της Γκρέμιο.

Η «βασίλισσα» μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 54’ ο Ρονάλντο με όμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1. Λίγο πριν το γκολ η Γκρέμιο ζήτησε πέναλτι σε μια φάση με τον Ράμος ενώ στο 58’ ακυρώθηκε γκολ του Κριστιάνο μέσω VAR, για οφσάιντ. Στο 65ο λεπτό ο Μόντριτς σημάδεψε το δοκάρι του Γκρόχε, ο οποίος στο 76’ είπε όχι σε σουτ του Μαρσέλο.

ΓΚΡΕΜΙΟ: Γκρόχε, Εντίλσον, Ζερομέλ, Κανεμάν, Κορτέθ, Ζάιλσον, Μίτσελ (84’ Μαϊκόν), Λουάν, Ραμίρο (71’ Έβερτον), Φερναντίνιο, Μπάριος (63’ Ζαέλ)

ΡΕΑΛ: Νάβας, Καρβαχάλ, Βαράν, Ράμος, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Ίσκο (72’ Λούκας Βάσκεθ), Μόντριτς, Κρόος, Ρονάλντο, Μπενζεμά (79’ Μπέιλ).