Η Μπρίστολ Σίτι του Στιλ ξέρανε τον Μουρίνιο και τη Γιουνάιτεντ στο 92'!

Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2017

Αυτό μπορεί να θεωρεί και ως χριστουγεννιάτικος μποναμάς, θαύμα, όπως –τέλοσπάντων- εκείνοι θελήσουν να χαρακτηρίσουν την μεγάλη
τους επιτυχία απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
Γιατί εάν ρωτήσει κανείς τους παίκτες της Μπρίστολ Σίτι ότι θα έπαιρναν τη νίκη απέναντι στους «κόκκινους διαβόλους» και τους απέκλειαν από τη συνέχεια του Λιγκ Καπ, ούτε κι εκείνοι δεν το πίστευαν.

Ειδικά εάν γνώριζαν και τον τρόπο με τον οποίο αυτή η πρόκριση ήρθε...
Όπως και να έχει η ΕΙΔΗΣΗ είναι μία... Η Μπρίστολ Σίτι, του Λουκ Στιλ νίκησε 2-1 τη Μαντσεστερ Γιουνάιτεντ του Ζοζέ Μουρίνιο, με ένα γκολ στις καθυστερήσεις και πέρασε αυτή στην επόμενη φάση του Λιγκ Καπ.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 51ο λεπτό με τον Μπράιαν. Στο 58ο λεπτό ο Ιμπραϊμοβιτς ισοφάρισε για τη Γιουνάιτεντ η οποία στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της. Ο Λουκ Στιλ όμως δεν μπορούσε να νικηθεί από τους επιθετικούς της Γιουνάιτεντ (Ιμπραϊμοβιτς, Μαρσιάλ, Ράσφορντ) με τον Ρομέρο όμως να μην μπορεί να κάνει το ίδιο και στη φάση του δεύτερου λεπτού των καθυστερήσεων. Εκεί ο Σμιθ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Γιουνάιτεντ και έδωσε τη νίκη 2-1 και την πρόκριση στη Μπρίστολ Σίτι.