3-0 την Μπρόντμπι ο Παναθηναϊκός στην Λεωφόρο.

Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Ο Παναθηναϊκός φόρεσε την ευρωπαϊκή του φορεσιά, έκανε το καθήκον του και νίκησε στη Λεωφόρο την Μπρόντμπι με 3-0 αποκτώντας σαφές
προβάδισμα για την πρόκριση στους ομίλους του Europa League.
Ο Παναθηναϊκός, με αριθμητικό πλεονέκτημα δύο παικτών και μάλιστα την πρώτη αποβολή των Δανών από το 32′, δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα.

Έφτασε σε τρία γκολ στο 45′ + 2′ και στο 84’με τον Μπεργκ, και στο 54′ με πέναλτι του Λεντέσμα , θα μπορούσε να έχει πετύχει πολλά περισσότερα, αλλά πηγαίνει πλέον στη ρεβάνς με προβάδισμα που προσφέρει αρκετά μεγάλη ασφάλεια για την επιστροφή στους ομίλους του Europa Leagu
e.

Καλύτερος παίχτης των πρασίνων ο Μάρκους Μπεργκ που πέτυχε μαγικό του γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.