ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΠΑΟ την ΑΕΚ 3-2 σε ενα πραγματικό ντέρμπι

Κυριακή 2 Απριλίου 2017

Τα είχε όλα. Πάθος,φάσεις,5 γκολ και καλό ποδόσφαιρο απο το τριφύλλι στο πρώτο ημίχρονο και απο την ΑΕΚ στο δεύτερο.Ο Παναθηναϊκός λοιπόν ήταν ο
μεγάλος νικητής του ντέρμπι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με 3-2 με το νικητήριο τέρμα για το τριφύλλι να έρχεται στο 90΄.
Ο Μάρκους Μπεργκ ήταν ο άνθρωπος της τελευταίας στιγμής στο ντέρμπι ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 2-3 στο ΟΑΚΑ, στην 26η αγωνιστική της Super League.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν 0-2 στο ημίχρονο με τους Κλωναρίδη στο 24΄και Μπεργκ στο 27΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ ανέβασε στροφές και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με τους (Χριστοδουλόπουλο στο 62΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι και τον Πέκχαρτ 77΄.

Στην εκπνοή του αγώνα όμως ο σούπερ σταρ του Παναθηναϊκού Μάρκους Μπέργκ έστειλα και πάλι την μπάλα στα δίκτυα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ 2-3.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Γκάλο, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Γιόχανσον, Σιμόες (63΄ Μπακασέτας), Αϊντάρεβιτς (46΄ Πέκχαρτ), Ροντρίγκες (46΄ Χριστοδουλόπουλος), Μάνταλος, Αραούχο.