Ένας Άρης για να… γουστάρεις! Τέταρτη νίκη και χωρίς να δεχτεί γκολ -1-0 την Βίλεμ

Σάββατο 4 Αυγούστου 2018

Ελπιδοφόρος ο φετινός Άρης! Δείχνει οτι θα πρωταγωνιστήσει στην μεγάλη κατηγορία.Τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες και με μηδέν παθητικό.Αυτό λέει πολλά.

Ο Άρης επικράτησε 1-0 της Βίλεμ σε φιλικό που διεξήχθη 16 ώρες μετά το νικηφόρο 2-0 επί της Ντεν Χάαγκ και συνεχίζει με τέσσερις νίκες και χωρίς να δεχθεί γκολ.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Ματέο Γκαρσία στο 88ο λεπτό, παίρνοντας το ριμπάουντ από την απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα έπειτα από προσπάθεια του Ναζλίδη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
 Η ομάδα του Πάκο Ερέρα απείλησε με το φάουλ του Μιλούνοβιτς και την κεφαλιά του Ντιγκινί, ενώ σκόραρε λίγο πριν το φινάλε.

Βίλεμ (Αντρι Κόστερ): Βέλενρουτερ, Λιούις, Χέερκενς, Λίφτινκ, Σολ, Κρουξ, Κρόουλι, Ντάνκερλουϊ, Σαντίκι, ΜακΓκάρι, Λόουερς.

Άρης (Πάκο Ερέρα): Κουέστα, Ούγκο Σόουζα, Βελέθ, Ιντζόγλου, Παυλίδης, Μιλούνοβιτς, Μενέντεθ, Διαμαντόπουλος, Ματίγια, Βαλεριάνος, Κωνσταντινίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν επίσης οι: Τζανακάκης, Μπάσα, Κολάσο, Γκαρσία, Ντιγκινί, Ναζλίδης, Δεληζήσης, Σταμπουλίδης.