ΚΥΠΕΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ-ΑΡΗΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1 ΒΙΝΤΕΟ

Τετάρτη 25 Ιανουαρίου 2017

Ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» άφησαν ο Άρης, που αγωνίζεται στη Β Εθνική, και ο πρωταθλητής Ολυμπιακός,
μετά την ισοπαλία με 1-1 στη Θεσσαλονίκη, με τους ερυθρόλευκους να έχουν το προβάδισμα του εκτός έδρας γκολ.
Οι ερυθρόλευκοι δέχτηκαν γκολ νωρίς και πίεσαν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα για την ισοφάριση, που την απέτρεψε σε αρκετές περιπτώσεις ο τερματοφύλακας του Άρη Διούδης, όμως ο Ιρανός Ανσαριφάρντ με κοντινή κεφαλιά στο 81ο λεπτό έλυσε το γόρδιο δεσμό για τον Ολυμπιακό.

ΓΚΟΛ: Λούκα Μιλούνοβιτς 13', Ανσαριφάρντ 81

Σημειώνεται ότι ο Άρης από το 70 λεπτό αγωνιζόταν με 10 παίκτες λόγω αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα του Ρόβα.

Το γκολ του Άρη επιτεύχθηκε με ωραίο πλασέ του Μιλούνοβιτς στην κίνηση, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο Ανσαριφάρντ ισοφάρισε με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή.

Άρης (Ν. Αναστόπουλος): Διούδης, Τζανακάκης, Τσουμάνης, Ιντζίδης, Ούγκο Σόουζα, Νέτο, Ρόβας, Μιλούνοβιτς, Καπνίδης, Ανάκογλου, Ντούνης
Ολυμπιακός (Π. Μπέντο): Καπίνο, Μπουχαλάκης, Καρντόσο, Ανσαριφάρντ, Ελιονούσι, Αλί Σισοκό, Καμπιάσο, Νικολάου, Ρέστος, Μανθάτης, Φιγκέιρας

Διαιτητής: Τριαντάφυλλος Τίκας