Η Ρεάλ στον τελικό Champions League

Τετάρτη 2 Μαΐου 2018

Η Μπάγερν πέτυχε νωρίς γκολ στο Μπερναμπέου και παρά την ισοφάριση της Ρεάλ, έψανχε ένα τέρμα για να πάρει σκορ πρόκρισης.
Στο 46ο λεπτό του αγώνα όμως, ο τερματοφύλακας των Βαυαρών έκανε τη... γκάφα της χρονιάς, βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του.

Ένα αδιανόητο λάθος από τον Ούλραϊχ, ήταν αυτό που «σκότωσε» ουσιαστικά τη Μπάγερν Μονάχου στον ημιτελικό του Champions League, αφού η ομάδα του δεν κατάφερε στο τέλος να ανατρέψει το 2-1 του 46ου λεπτού.

Σε εκείνο το σημείο, ένα γύρισμα του Μπόατεγκ προς την περιοχή, «μπέρδεψε» τον τερματοφύλακα των Βαυαρών, ο οποίος σητν προσπάθειά του να μην κάνει έμμεσο, πραγματοποίησε τη «γκάφα της χρονιάς», προσφέροντας στον Μπενζεμά το δεύτερο γκολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης.

What an absolute howler by Bayern's goalkeeper, Sven Ulreich to allow Benzema to score this goal. Madness!😂